porno izle
Genel

Daha önce fantastik edebiyat romanlarıyla tanıdığımız Göktuğ Canbaba bu sefer bir yeraltı edebiyatı örneğiyle karşımızda; “İşeyen Atmaca” tüm kitapçılarda

Şehvet cinleriyle tanıştığınız, kızılderili şefleriyle ateş başında içkiler içtiğiniz, katil ruhlarla sohbet edip kimi düzlüklerde evrenin ritmini dinlediğiniz kara mizah yüklü mistik bir yolculuk. Absürd bir manifesto kimliği taşıyan hayli çılgın bir roman.

 

Yolun kendiyle derdi olan yazarlar gözleri açık rüyalar görürler. İnandırıcılıkları haritalar gibi geçmiş izleri taşıyan satırlarla doludur. Garip gürültüleri taşıyan anlaşılmaz bir sessizlikle yürütürler sizi romanın içinde. Rüyalar satırları, satırlar hikâyesini bulur. Korkuyla cesaret arasında kurallar bozulur, yapılır, bozulur, yapılır. Bu roman; dünyayı yarı sarhoş gezen tüm hayalperest piçlere dair…

Bu roman; isimleri, şehirleri, hayvanlarıyla aslında bizim yarattığımız kötü düzenin yabancılaşmış ruh hallerine, yollar tarafından yumruklanan, şehir ışıkları tarafından nakavt edilen Jack’in gerçeküstü bir yol hikâyesine dair…

 

“Jack de olsa ismi, yabancı sayılmaz kendisi. Bu yumruk mıknatısıyla tanışırsanız siz de sarsılırsınız. Ama onu tanımak ve ‘Jack buydu işte’ diye söze başlayabilmek için onunla küçük bir yolculuğa çıkmalısınız. Şehvet cinleri ile dolu bir yolculuğa…”

Hakan Bıçakcı

“Bu kitabı okurken ister yazarı, isterseniz kendinizi korunaksız açığa alın. “

Umay Umay

“Bu roman; bilmediğiniz, hiç görmediğiniz yerlerde başıboş dolanan ruhunuza dair…”

Altay Öktem

Göktuğ Canbaba Kimdir?

Ankara doğumlu olan Göktuğ Canbaba ilk ve orta öğretimini yine aynı şehirde tamamladı. 2006 yılında Anadolu Üniversitesi Basın-Yayın bölümünden mezun oldu. Bitirme tezini “Şarap ve İnsan” adlı belgesel fotoğraf projesiyle yaptı. Başta İstanbul Fotoğrafevi olmak üzere birçok ilde fotoğraf sergilerine katıldı. Uzun bir süre kültür ve edebiyat dergisi Patika için fotoğraf çekti. Tayland ve Nepal’i kapsayan uzun soluklu bir Uzak-doğu seyahatine çıktı ve kişisel fotoğraf projeleri üzerinde çalıştı. Dönüşünde “En Mutlu Günüm Photography” adlı fotoğrafçılık şirketini kurdu.

Çocukluğundan beri ilgili olduğu edebiyat dünyasına ilk adımını 2007 yılında Ankira Yayınları’ndan çıkan Kuzey Kıtalar Efsaneleri “Ozanın Şarkısı” adlı romanıyla attı. Ozanın Şarkısı, Kuzey Kıtalar serisinin ilk romanı olarak çıktı.

2010 yılında ise ikinci romanı olan Tılsım-ı Kudret Laika Yayınlarından çıkarak raflardaki yerini aldı. Tılsım-ı Kudret, M.Ö 2000’lerin Mezopotamya’sından Osmanlı İmparatorluğunun kayıp bir zamanına oradan da günümüz İstanbul’una sıçrayan hikâyesiyle tarihi fantastik türün örneklerinden biri oldu.

Son kitabı “İşeyen Atmaca” Ünlü Yazar Altay Öktem’in kurduğu Marjinal Kitap tarafından 2013’de yayımlanarak raflardaki yerini aldı.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın