porno izle
BAŞYAZI

Sosyal Haklar Derneği  (SHD) ve Aladağlı Aileler; Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Köprücük Köyü’ndeki okulun kapatılmasıyla ilgili olarak Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ile dün bir görüşme yapmak istedi. Müdür Akpınar, sadece ailelerle ve avukatla görüşmek istediğini belirterek dernek üyelerini dışarı çıkarttı. SHD’den öğrendiğimize göre İl Mili Eğitim Müdürü,  “Bazı STK’ların olayı çarpıttığını” iddia ederek dernek üyelerinin görüşmeye katılmasını engelledi.

Köprücüklü Aileler, İl Milli Eğitim Müdürü  Turan Akpınar ile yaptıkları görüşme esnasında, yangından önce 20 kişiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gittiklerini , barınma sorunlarını dile getirdiklerini fakat tarikat yurduna yönlendirildiklerini ve çocuklarını zorunlu olarak yurda yerleştirdiklerini ifade ettiler. Akpınar ise kesin bir dille “Çocuklarınızı isteyerek bu yurda verdiniz, sizin söylediklerinize inanmıyorum, ne derseniz deyin inanmam” şeklinde cevap verdi.

Bunun üzerine “Aladağlı Ailelere İnanmayan İl Milli Eğitim Müdürü’ne de Biz İnanmıyoruz” şeklinde açıklama yapan SHD, İl Milli Eğitim Müdürü’ne şu soruları yöneltti:

  • “Köprücük köyünün okulu kapatılmışken, öğretmeni yokken, eğitim durmuşken sorunu çözmeye çalışmak yerine, STK’ların yurt yangını ile ilgili olaya yaklaşımının siyasal olduğunu, konuyu çarpıttıklarını ifade etmek İl Milli Eğitim Müdürünün görevi midir? Kimdir olayı siyasallaştıran STK’lar?
  • Ailelerin tüm ifadelerine rağmen olayı araştırmak yerine onları neye dayanarak “yalan söylemekle” itham ediyorsunuz?
  • Aladağ’daki devlet yurdu yıkıldıktan sonra İl Koordinasyonun Kurulunun aldığı, “çocukların Kozan YİBO’ya yerleştirilme kararı” ailelere neden bildirilmedi?
  • TBMM Aladağ Meclis Araştırma Komisyonu’nda “kesinlikle biz verildiğini düşünüyoruz” dediniz. Bu bilgi nasıl verildi, verildiğine dair elinizde bir tebligat var mı?
  • Ailelere inanmadığınızı söylüyorsunuz. Peki Meclis Araştırma Komisyon Başkanının beyanınız üzerine söylediği “Burada ailelere bu bilginin aktarılmadığı veya burada süreç içinde bir eksiklik yaşandığı görülüyor çünkü bazı aileler ben defalarca sordum üstüne basa basa hala ikamet şartı arandığı için Kozan ve İmamoğlu’na öğrencileri yerleştiremedikleri düşüncesindeydiler. Ya bu bilgi onlara ulaşamamış ya yeterince anlatılamamış, ifade edilememiş. Burada ailelerimizin maalesef bilgi noksanlığı onların çocuklarını böyle bir özel yurda yerleştirme noktasında da yönlendirmiş gibi gözüküyor” sözlerine ne diyeceksiniz?”

Yorumlar