porno izle
analiz

Sosyal Haklar Derneği ve Soma Şehit Madenci Aileleri, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davasında ‘casusluk’tan tutuklanmasının ardından Ankara’dan İstanbul Maltepe’ye başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne katıldı.

Yürüyüşe başlarına taktıkları sarı baretle katılan Soma aileleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Soma davasına davet etti.

aileler

Aileler,11 Temmuz’ da Soma’da gerçekleştirilecek Soma davasına çağrı yaptılar. Kılıçdaroğlu’na “Bu yürüyüş çok anlamlı ve değerli. Biz de 3 yıldır adalet mücadelesi veriyoruz. 11 Temmuz’da da davamız var, sizi de oraya bekliyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu ise bir süre sohbet ettiği ailelere ‘onu da yapacağız’ diyerek yanıt verdi.

“KARANLIKTA ADALET ARIYORUZ” – “ANNELERİN YÜREĞİNİN YANMAMASI İÇİN BURADAYIM”

Katliamda hayatını kaybeden Uğur Çolak’ın annesi Gülsüm Çolak “Üç yıldan bu yana karanlıkta adalet arıyoruz” dedi. Çolak şöyle devam etti: Adaletin kime işlediğini görerek bu davayı takip ettik. Artık adaletin halka işlemesini istiyoruz. Yalnız zengine değil garibana halka işlesin adalet. Ön kapıdan sokup da arka kapıdan çıkaran adalet istemiyoruz biz.

Katliamda oğlu Kader Yıldırım’ı kaybeden bir diğer anne Elmas Yıldırım ise ‘Adalet Yürüyüşü’ne katılma sebebini şöyle açıkladı; “Adalet için buradayım oğlum için buradayım. Bir oğlum vardı aldılar onu da tek başıma kaldım. Annelerin yüreği yanmaması için buradayım.”

Yorumlar