porno izle
Genel

Cengiz İnşaat bünyesindeki Eti Bakır A.Ş.’nin Artvin Cerattepe ve Murgul Damar’daki işletmelerinde çalışan işçiler; yıllardır düşük maaşla çalıştırılmaları  ve diğer maden şirketlerinin şartlarına göre kendi şartlarının oldukça kötü olması gerekçesi ile 9 Ocak 2018 tarihinde greve başlamıştı. Eti Bakır A.Ş. ‘nin bu eyleme cevabı iki işletmeyi kapatmak ve işçileri işten çıkarmak şeklinde oldu. Ayrıca yöneticilerin de görevlerine son verildi. Arabulucuk süreci sonlanmadan Firma işletmeleri açtı ve 35 işçi dışındaki işçileri tekrar işe almaya başladı. Şu an 700 işçi iş başı yapmış durumda.

İşçiler 80 Gündür Direnişte

Geçtiğimiz gün görüştüğümüz işten çıkarılan ve direnişe devam eden 35 işçiden Orhan Şeyhoğlu Toplumsol Haber’e “Murgul Damar önünde eylemimiz devam ediyor ancak Jandarma sürekli müdahale ediyor, çadır kurmamıza izin verilmiyor, OHAL gerekçe gösteriliyor” demişti. İşçiler bugün itibariyle 80 gündür direnişte.

İşletme Yöneticilerine Jandarma Koruması 

Murgul İşletmesi önünde ise 5 gündür direnişe devam eden işçiler, Murgul İşletmesi yöneticilerinin jandarma koruması ile işe gidip geldiklerini söyledi. Videoda da görüleceği üzere işletme yöneticileri toplu halde işe gidiyor ve direnişteki işçilerin olduğu noktadan geçerken orada beklemekte olan jandarma ekibi ile birbirlerine korna çalıyorlar. Video için tıklayınız: 

Yorumlar