porno izle
BAŞYAZI

“Madem ki dağılmış pazar yerlerine benziyor memleket; o vakit mukavemet’ diyerek yayın hayatına başlayan Mukavemet dergi ikinci sayısı ile bayilerdeki yerini aldı.

Türkiye’de dolaşan ‘hayalet’ olma umuduyla yayın hayatındaki yerini sürdüren aylık siyaset, bilim, kültür-sanat ve felsefe dergisi Mukavemet, ilk sayısında ‘korku’ temasını ele alarak gür bir sesle korkuya “hayır” dedi. Mukavemet, İkinci sayısında ‘Öfke’ teması ve ‘Hayır ve Öfkesi’ başlığıyla tüm Türkiye’de raflardaki yerini aldı.

Yeni sayının öfke teması, taş tabletlere kazınmış hiddetten, kutsal kitaplardaki tanrıların hışmına, tüm Avrupa ve Amerika’yı kasıp kavuran ‘Öfkeliler’ hareketinden, sinemada işçi sınıfının öfkesini ilk yansıtan ‘Karanlıkta Uyananların’ hikayesinin yer aldığı röportaja kadar geniş bir yelpazede işlendi. 

Derginin yeni sayısında, kritik referandum oylaması öncesinde siyasiler ve siyaset bilimcilerin 16 Nisan sonrası olası sonuçların değerlendirmesi yer alırken, KHK ile hayatları karartılan öğretmenlerin hikayelerine de yer veriyor. Dergide ‘Bir Trump seçmeninin itirafları’ başlığıyla yayınlanan çeviride, West Virginia’lı bir maden işçisinin ‘Trump tercihi’  ile AKP seçmeninin ‘Erdoğan tercihi’ arasındaki çarpıcı ortak noktaları ortaya koyuyor.    

‘Bütün mümkünlerin kıyısında’, ‘göğe bakmak’ için ülkeye Mukavemet olalım sloganıyla yola çıkan dergi, yeni yüzlerle, mücadele eden herkesin sesi olmaya, birlikte anlamaya, birlikte üretmeye ve birlikte değiştirmeye çağırmaya devam ediyor.

Mukavemet’e katkıda bulunanlar;

Abdullah Aysu, Adnan Saatçi, Arzu Süzmen, Akif Kara, Ayfer Çalıkıran, Ayşenur Özdemir, Berrak Güngör, Cemal Dindar, Ceyda Yılmazçetin, Büşra Önder, Can Atalay, Can Yücel, Derya Uzunkala, Devrim Bilgin, Doğan Alpaslan Demir, Ebru Yıldırım, Emrah Çetin, Emre Tansu Keten, Erdem Bulduruç, Ertem Göreç, Elif Köksal, Esen Acarer Kahya, Evren İşler, Fakir Baykurt, Fuat Ercan, Hazel Başköy, Jean de La Fontaine, İsmail Cem Özkan, Paul Eluard, Süleyman Karan, Kamil Kartal, Kubilay Kartal, Mehmet Karaduman, Mehmet Türkay, Mine Yörük, Onur Aytaç, Özcan Dursun, Özgür Karaduman,  Rıfat Doğan, Rıfat Ilgaz, Taylan Kesanbilici, Tunay Bayrak, Umur Bedir, Yüksel Akkaya, Zehra Firdevsoğlu ve Ajan Brain

Yorumlar