porno izle
Duyurular

Kadıköy Belediyesi, her yıl özel etkinliklere yer verdiği Çevre Haftası’nda bu yıl “Kentte ekolojik yaşam” teması ile bir festival düzenleyerek çeşitli alanlardan çevre ve doğa gönüllülerini bir araya getirecek.

Fotoğraf: Kadıköy Belediyesi, Çevre Festivali – 2017

 

 

Geçtiğimiz yıl 20.000 ziyaretçinin katıldığı Kadıköy Çevre Festivali; bu yıl da Selamiçeşme Özgürlük parkında 31 Mayıs – 3 Haziran 2018 tarihlerinde yapılacak.

 

 

 

 

Kentte ekolojik yaşam temasının öne çıkarılacağı festivalde; doğaya emek verenler, tüm STK, vakıf ve topluluklarla atölyeler, paneller, söyleşiler, doğa gözlemleri, konserler, film gösterimleri ve tiyatrolar gibi çok sayıda etkinliğin ziyaretçilerle buluşması, her yaştan katılımcının ekolojik yaşama dair deneyimlerini geliştirecekleri etkinlikler yapılması hedefleniyor.

 

Fotoğraf: Kadıköy Belediyesi, Çevre Festivali – 2017

 

Ekolojik yaşama dair birikim ve deneyimlerini paylaşmak adına festivalde stant açmak, etkinlik düzenlemek (atölyeler, konserler, paneller, tiyatrolar, doğa gözlemleri gibi ) isteyen bütün demokratik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşları, platform ve inisiyatifler festivale katılabilecek.

 

 

 

 

 

 

Festivale katılmak isteyenlerin, 10 Nisan 2018 tarihine kadar başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Form için Tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

Milliyet’in haberine göre Kadıköy Çevre Festivali’ne ilişkin konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl ilkini yaptığımız Çevre Festivali ilgi gördü. Katılımcılarla birlikte çok zengin bir festival programı oluştu. Çok sayıda söyleşi ve atölye yapıldı. Doğaya emek veren kurumların bir araya gelmesi hep birlikte kentte ekolojik yaşamı konuşmak tartışmak çok önemli. Çünkü doğayı korumak sadece yerel yönetimlerin meselesi değil hepimizin meselesi. Doğayla uyum halinde yaşamalıyız. Bunu da hep birlikte tartışarak, konuşarak yapabiliriz. Çevre Festivali’ne bu yıl daha fazla katılımla olacağına inanıyorum. Doğayla uyum içinde yaşayacağımız bu kültürü öğrenme, tartışma olanağı bulacağımız festivale herkesi bekliyoruz.”

 

 

Antalya’nın Finike İlçesi’nde, taş ve mermer ocaklarına karşı bölge halkının da desteğiyle yaklaşık 5 yıldır hukuki mücadele sürdürmekte olan Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çifti 9 Mayıs 2017 tarihinde Finike’deki dağ evlerinde öldürülmüştü. Geçen yılki çevre festivalinde yaşam savunucuları Büyüknohutçu çiftini de  unutmamıştı.

 

 

Yorumlar