porno izle
analiz

Yarın yapılacak İstanbul Veteriner Hekimleri Odası seçimlerine Demokratik Katılım Grubu’nun adayı olarak giren Gülhan Türkay ile seçim hazırlıkları, yürüttükleri kampanya hakkında konuştuk. “Seçim hazırlığı sürecinde meslektaşlarına ‘birlikte değiştirebiliriz” diyen Türkay, şimdiden umutsuz ortamı dağıttıklarını, seçimi kazanmakla kalmayıp hızla bu ortamı değiştirmeye başlayacaklarını kaydetti. 
 
Türkay’ın toplumsol’a verdiği cevaplar şöyle:
 
‘MESLEKTAŞLARIMIZ SEÇİM ÇALIŞMALARIMIZI BÜYÜK HEYECANLA KARŞILADI’
 
– Seçim çalışmaları nasıl gidiyor? Hazırlıklarınızı öğrenebilir miyiz?
Seçim çalışmalarımız  oldukça verimli geçti, meslektaşlarımız ilk kadın başkan adayını büyük bir heyecanla karşıladı, her kes dağ gibi birikmiş sorunlara yeni bir solukla çözüm bekliyor. Bizim açımızdan çok yorucu olduğu kadar çok da öğretici bir süreçti,  mesleğimizin sürdürüldüğü her alanda yer alan ekibimizle her ne kadar sorunlara hakim olsak da seçim vesilesiyle yaptığımız yoğun ziyaretlerde tekrardan katlanarak büyüyen sorunlarla karşılaşmak, çeşitli alanlarda çalışmalar yapan ekibin bu sorunları düşünmesi, paylaşması üzücü, öğretici ve her şeye rağmen ümitli bir süreç ve kampanya geçirmemizi sağladı. 
092abcac-7fe5-407a-ac8b-d0687691db41
 
“BİRLİKTE DEĞİŞTİREBİLİRİZ”
 
– Kampanyanızı hangi başlıklardan üzerinden yürüttünüz? 
 
Bilindiği gibi veteriner hekimler çok çeşitli alanlarda hepsi birbirinden değerli görevler yapmaktalar, toplumun çiftlikten çatala tükettiği gıdanın kontrolü, güvenliği bu alanda çalışan meslektaşlarımıza emanet, fakat bu meslektaşlarımız çok çeşitli nedenlerle kendilerini yeterince güvende hissetmemekte, toplumsal olarak çok önemli görevleri olan bu meslektaşlarımız maddi, manevi bunun karşılığını alamamakta, alanın sorunlarıyla boğuşmakta. Öte yandan toplumun hele ki İstanbul’da önemli bir bölümü evlerini çeşitli küçük hayvanlarla paylaşmakta ve bu canlar da bizim klinik hekimliği yapan meslektaşlarımıza emanet fakat bu alandaki veteriner hekimler de yine uzun saatler çalışmakta ve bir dizi sorunla boğuşmakta, kent ortamında zorluklarla yaşamını sürdüren kimi barınaklarda, geçici bakımevlerinde hayvan dostlarımız da yine onlara emanet ki bu alan da maddi manevi sorunlarla boğuşmakta. Hem hayvan dostlarımız hem de insanlar için ilaç sektöründe görev yapan meslektaşlar da diğerlerinden daha güvende ya da konforlu değiller. 70 yıldır coğrafyamızda görev yapan kadın meslektaşlarımızın ve yeni mezun genç veteriner hekimlerin de bunlara ek olarak başkaca sorunları var. Biz de kampanyamız boyunca tümüyle temas etmeye, sorunları tekrardan tespite, çözüm önerilerini toplamaya, kendi çözümlerimizi onlarla paylaşmaya gayret ettik ama her şeyden önce şunu söyledik bu kadar farklı alanda tümü birbirinden değerli görevler yapan meslektaşlarımıza; “birlikte değiştirebiliriz” . Meslek odasının tüm alandaki meslektaşların sorunların çözümü için birinci adres olduğunu ve hep birlikte önemli yollar katedebileceğimizi söyledik.
48a8b97c-b090-4ead-93ef-8e34008166b3 (1)
 
DEMORKATİK, KATILIMCI, ÇOĞULCU BİR ODA ANLAYIŞI OLACAK
 
– Siz seçildiğiniz takdirde veteriner hekimlere, hayvan hakları savunucularına ne gibi bir taahhütlerde bulunacaksınız? Yönetiminizde neyi esas alacaksınız?
 
Bizim seçilmemiz demek, neredeyse bir asra yakın hayvan ve toplum sağlığı için fedakarca emek harcayan kadın hekimlerin ikincil olmaktan sıyrılması, genç meslektaşların çözüme katkı için orta yaşları beklememesi demek, bizim kazanmamız demokrat, katılımcı, çoğulcu bir anlayışın kazanması ve bu esaslara dayanan bir meslek odası yönetimi demek. Yukarıda da söylediğim gibi tüm meslektaşlarla “birlikte değiştireceğiz”. Topluma da mesajlarımız var tabi, hem toplum sağlığı hem de hayvan dostlarımızın sağlığı bize emanet ve bunun hak ettiği toplumsal itibarı yakalaması için gayret edeceğiz. Hayvan hakları savunucuları doğal sosyal paydaşlarımız ve onlarla da “birlikte değiştirebiliriz”, bu alandaki çalışmalarımızla mesleğimize toplumsal güven ve itibarın aratacağını da kısa sürede gözlemeye başlayacağımızı düşünüyorum.
 
‘UMUTSUZ ORTAMI DAĞITMAYA BAŞLADIK’
 
– Kazanma olasılığınızı diğer rakibe göre nasıl değerlendiriyorsunuz?
Gözlemimiz yukarıda belirttiğim söylem ve yaklaşımların heyecanla karşılandığı, daha şimdiden umutsuz ortamı dağıtmaya başladığı, katılımcı, demokrat ve çoğulcu yaklaşımımızla sadece seçimi kazanmakla kalmayıp hızla değiştirmeye başlayacağız, tüm ekibimiz bunun heyecanını yaşıyor şimdiden.
 
Demokratik Katılım Grubu’nun veteriner hekimlere duyurusu şöyle: ”Demokratik Katılım Grubu oda seçimlerine yönelik olarak kurulmuş geçici bir topluluk değildir. Düzenli toplantılarını “forum” biçiminde yapan grubumuz doğrudan demokrasiyi hedefler ve kararlarını oy birliğiyle almayı önemser. Yaşamın her alanında meslektaşlarımızla yan yana gelmek, birlikte düşünmek, harekete geçmek birinci önceliğimizdir çünkü birlikte değiştirebiliriz.”

Yorumlar