porno izle
analiz

Millilik paçalardan akıyor ya… M. Kemal kesmedi. Konu Amerika ve İsrail olunca, akıllara Deniz Gezmiş istismarının gelmemesi olmazdı!

Amerika, emperyalist Amerika. İsrail, Filistin zorbası zalim ve Siyonist İsrail.

Tamam, Man Adası kaçakçılığı ve rüşvetçi Zarrab itiraflarının en civcivli günlerinde Trump’un Amerikan Elçiliğini İsrail’in başkenti olarak ilan ettiği Kudüs’e taşıyacağını açıklaması AKP yönetiminin işine gelmişti. Şimdi günlerini görecek ve hükümetin ne kadar “yerli milli” olduğunu anlayacaklardı!

Kollar sıvandı. Nasılsa başkanlık sırası Türkiye’deydi. Hemen bir İslam Ülkeleri İşbirliği Teşkilatı Zirvesi toplandı. Doğu Kudüs Filistin’in başkenti ilan edildi. Oradaki Türk Konsolosluğu Elçilik yapılacak, durum idare edilecekti. Elçilik olacak Konsolosluk İsrail Konsolosluğuymuş– ne fark ederdi! İsrail öyle bilse bile Filistin Elçiliği denir geçilirdi!

Amerika’ya atılıp tutuluyor, İsrail itin g….. sokuluyor. Ancak bir sıkıntı var; çünkü tümü lafta kalıyor. “Eyy..” çekmelerle yetiniliyor. Hem Amerikan üsleri yerli yerinde duruyor hem de NATO ülkesi olmaya devam ediliyor. Ticari ve mali al-ver, koca bir ekonomik ilişkiler ağı berdevam. İşbirlikçilerin Amerikan düşmanlığı palavra!

İsrail “düşmanlığı” da öyle. Baştan aşağı laf salatası! Mavi Marmara konusunda daha yeni uzlaşılmış, 20 milyona fit olunmuştu. Ne de olsa tüccarlık ve gemi falan işleriyle vergi meselelerini iyi bilen atadan tüccarlar tarafından yönetiliyoruz.

Ama gelin görün ki, Türkiye-İsrail dış ticaret hacmi büyüdükçe büyüyor, ne ticari ve mali ne de ekonomik ilişkilerde düşmanlığın zerresine rastlanıyor. Askeri ilişkiler de problemli falan değil, tersine ortak eğitim ve tatbikatlar düzenleniyor. İsrail’den Türkiye’ye yeni enerji boru hatları döşenmesi kararlaştırıldı. Türkiye, Körfez’in Arap ülkelerine hemen tüm ticaretini Hayfa limanı üzerinden yapıyor.

Atatürk eski yüz yılın başında kalmıştır. Zaten, İngilizler ve Yunanlılarla savaşmıştır. Onlarca üs ve NATO üyeliğiyle Amerikancılık ondan sonra sökün etmiştir. 6. Filosuyla Amerikan emperyalizmine savaş açan Deniz Gezmiş’tir. Amerikalılarca komuta edilen Kürecik radar üssünü basmaya giderken pusuya düşürülen Deniz’in silah arkadaşları THKO’lulardır. Yine Deniz ve arkadaşları Siyonizm’e karşı savaşmak üzere Filistinli kardeşleriyle omuz omuza İsrail topraklarına daldılar.

İş, Sarayın Soytarısına düştü. Fenerbahçeli dostlar alınmasınlar, ama yalakalığı marifet bilen Rıdvan, kaçtır Erdoğan’a övgü düzüyor. Önce son Referandum’da sporcu ve sanatçıları “evetçilik”e zorladı. Ardından nasıl “Bodrum uçağında Erdoğan övgüleri” yapıldığını anlattı. Sonunda sıra Deniz’le antiemperyalizmi ve halkçılığının istismarına geldi. Dedi ki, “Erdoğan’a baktığımda parkasız Deniz Gezmiş görüyorum”!

Deniz’in ne devrimciliği ne antiemperyalizmi istismara açıktır, ne de halkçılığı!

Erdoğan, yani, parkalı değil, ama kravatlı bir devrimci ve antiemperyalisttir, öyle mi, Rıdvan Bey?

Deniz’in başını koyduğu emperyalizm ve gericilikle mücadeleye Erdoğan da kefeni koltuğunun altında atılmıştır, öyle mi?

Emperyalizmle mücadele yandaş basında atıp tutmalı üç köşe yazısıyla yalan yanlış beş haber çıkması mıdır? Ya Siyonizm’in de içinde olduğu gericilikle mücadele? Deniz hangi gericiliği tanımıştır? OHAL’cilik mi yapmış, gazeteci mi tutuklatmış, akademisyen doğrayıp grev üzerine grev mi yasaklamıştır ki, Erdoğan’da “parkasız Deniz” görür Rıdvan Bey? Ne dersin Rıdvan Bey, Deniz, Mavi Marmara’da olduğu gibi “giderken bana mı sordular” der miydi, yoksa gidilecek yere, gidilmiş bütün yerlerde olduğu gibi, bizzat kendisi mi giderdi?

Bir söz de Bahçeli Bey’e: “C.Bşk bir teröristle özdeşleştirilemez”miş! Arzu edersen eski defterleri açalım bayım, ama zararlı çıkarsın! Deniz’e saldırıyı marifet sayan herhalde bir tek sen kaldın! Bir yandan sen bir yandan Kahraman Bey gibi 6. Filo’yu kıble sayıp namaza duran siyasal İslamcılar Amerika’ya selam dururken, Deniz Gezmiş emperyalizme ve Siyonizm’e karşı mücadele bayrağı açmıştı.

Kimse Denizleri ve mücadelesini istismara kalkmasın! (evrensel)

Yorumlar