porno izle
Genel

Demirtaş, yazlık saray için kesilen 400 bin ağaca karşı herkesi en az bir fidan dikmeye çağırdı

HDP’nin Edirne Cezaevi’nde tutuklu olan cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Yazlık saray için 400 bin ağacın kesildiği söyleniyor. Marmaris’te olmasa bile, herkesin Türkiye’nin herhangi bir yerine en az bir fidan dikmesini ve yazlık saray inşaatının yol açtığı ağaç katliamını bu şekilde telafi etmeye destek olmasını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş Twitter hesabından hükümetin enerji politikalarını eleştirdi. Demirtaş “Ekonomide dengesizliğin ve cari açığın en büyük nedenlerinden biri de enerjide dışa bağımlılıktır. Petrol ve doğal gazın neredeyse tamamı dışarıdan dövizle satın alınıyor. Hem cebimize hem de çevremize büyük zararlar veren fosil yakıt tüketimini en aza indirmemiz gerekir” ifadelerini kullandı.

“İsraf, lüks ve şatafat için yapılan devasa harcamaların tamamına son vereceğiz” diyen Demirtaş, “Marmaris’te yapılan ve yüz binlerce ağacın da kıyımına neden olan yazlık saray projesini iptal edip bölgeyi eski haline getireceğiz” paylaşımında bulundu.

Demirtaş’ın paylaşımları şöyle:

 

 

 

Kaynak: BirGün

Yorumlar