porno izle
haberler

Cumhurbaşkanı adayları Selahattin Demirtaş ve Ekmeleddin İhsanoğlu’na vatandaşlar tarafından yapılan bağış miktarları açıklandı. Selahattin Demirtaş’a bugüne kadar 361 bin 411 TL, Ekmeleddin İhsanoğlu’na ise 2.130.922 TL bağış yapıldı. Bir diğer cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan bağış miktarı ise henüz açıklanmadı.

BsRohjtCIAEE5b2

Demirtaş’a 361 bin 411 TL bağış yapıldı

Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın seçim kampanyası için Ziraat Bankası TBMM Şubesinde açılan hesaba bugün itibariyle, 1.460 kişi, 361 bin 411 TL bağış yaptı.

Demirtaş’a yapılacak nakdi yardımların miktarı ve yardımda bulunan kişi sayısı, adına oluşturulan kişisel internet sayfasında (http://selahattindemirtas.net/) belli periyotlarla güncellenecek ve buradan tüm kamuoyuna duyurulacak. Demirtaş’ın kişisel internet sitesinde, bir kişinin tek seferde yapacağı destek miktarının 9 bin 82 lira 51 kuruşu geçemeyeceğine işaret edilirken yabancı devletler, uluslararası kuruluşlar ve tüzel kişilerin yardım yapamayacağı vurgulanıyor.

ihsanoğluna-bağış-650

İhsanoğlu’na 2172 kişiden 2.130.922 TL

Cumhurtiyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Demokratik Sol Parti, Türkiye Sosyalist İşçi Partisi, Liberal Demokrat Parti, Devrimci Halk Partisi, Demokrat Parti ve Doğru Yol Partisi’nin desteklediği cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na ise seçim çalışmaları kapsamında destek vermek isteyen 2.172 kişi tarafından bağışlanan toplam rakamın bugün itibariyle 2.130.922 TL olduğu bildirildi.

Ekran Alıntısı

Erdoğan’a yapılan bağış miktarı açıklanmadı

Bir diğer cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan bağış miktarı ise henüz açıklanmadı. Ekmeleddin İhsanoğlu geçtiğimiz günlerde rakiplerine 1000’er lira sembolik seçim bağışı yapmış, Erdoğan ise İhsanoğlu’nun bağışını iade etmişti.

Bağış Koşulları

Bağışlar ve yardımlar, seçimin birinci turu için 11 Temmuz-15 Ağustos 2014, seçimin ikinci tura kalması halinde ise en geç 28 Ağustos 2014’e kadar yapılabilecek.

Adaylar sadece nakdi yardım alabilecek, ayni yardım ve ödünç niteliğinde para kabul edemeyecek. Cumhurbaşkanı adayları bin liraya kadar olan nakdi yardımları makbuz karşılığında ve aynı gün seçim hesabına yatırmak üzere alabilecek. Bin liranın üzerindeki nakdi yardımlar ise adayların “seçim hesabı” olarak açtırdıkları ve YSK’ya bildirdikleri banka hesabına bağış yapan tarafından yatırılacak. Alınan bağış ve yardımlar sadece seçim harcamalarında kullanılacak. Adaylara yabancı ülke vatandaşları bağış ve yardımda bulunamayacak. Banka kayıtlarına göre denetim yapılması gerektiğinden, denetiminde zorluk yaşanmaması için internet sitesi aracılığıyla veya SMS yöntemiyle bağış ve yardım yapılamayacak.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın