porno izle
GÜNDEM

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Soma maden katliamının 4.yılında ailelerin ve miting tertip komitesinin çağrısı doğrultusunda 13 Mayıs pazar günü yapılacak mitinge katılmak için Soma’ya gidiyor.

İnce, 2016 yılında yapılan mitinge de katılmış, madencilerin mezarlarını ziyaret etmiş, Madenci Anıtı’na karanfil bırakmıştı. 

 

Soma mitingi için oluşturulan 13 Mayıs 2018 Miting Tertip Komitesi’nin çağrısı ise şöyle:

 

“Soma’da 13 Mayıs 2014 günü katledilen 301 madencinin Aileleri ve Miting tertip komitesi olarak;
Temel yaşam haklarını, rant ve çıkar ilişkileri doğrultusunda ellerinden alınarak katledilen 301 emekçi babamız, eşimiz, oğlumuz ve kardeşimizin katli nedeni ile açılmış bulunan ceza davası devam ediyor.
Bir taraftan adalet arayışımızı kesintisiz olarak sürdürürken, diğer yandan katledilen madencilerin aileleri olarak her ayın 13’ünde düzenli olarak “301’i (Soma’yı) unutma unutturma” şiarı ile sorumlu Kamu görevlileri de dahil olmak üzere tüm sorumluların yargılanması talebiyle eylem ve anmalarımızı sürdürüyoruz.
Ekmeğini kazanırken babaları katledilen 432 tane çocuğun yetim bırakıldığı, işçinin emeğin hiçe sayıldığı, insanların zorlu yaşam ve çalışma koşullarına mahkum edildiği bu ülkede; insanca yaşamak için, “iş kazası” denilerek hafife alınan işçi katliamlarının bir daha yaşanmaması ve kölelik düzeninin ortadan kaldırılması için sürdürdüğümüz bu onurlu mücadelede, Katliamın 4 yıldönümünde Soma’da bir miting yaparak işçi katliamlarını ve sosyal cinayet düzenini bir kez daha gündeme getirmek ve bu mitingi sizlerle birlikte yapmak istiyoruz.
Ceza davasında son aşamaya geldiğimiz bugünlerde, sermayenin yargıya müdahale çabalarının arttığını, kurmaca terör örgütü safsataları ile sermayenin sorumluluğunun örtbas edilmeye çalışıldığını, bağımsız ve tarafsız olması gereken mahkeme heyetinin baskı altına alınmaya çalışıldığını görüyoruz. Yargılamanın geldiği aşamanın ve sona yaklaşırken artan baskının, katliamın yıldönümünde yapmayı planladığımız mitingin önemini arttırdığını düşünüyoruz.
Ölümün soğuk nefesini ensemizde hissetmeden, iktidar uğruna yaşanmakta olan savaşın yoksul halk çocuklarını katletmediği, iktidar perçinleme aracı olarak baskıların ve saldırıların kullanılmadığı, iş kazası adı altında işçi katliamlarının yaşanmadığı, anaların, eşlerin ve çocukların ağlamadığı, barış ve özgürlük içinde daha güzel bir gelecek kurmak için, Baskın Seçim öncesi sizlerle birlikte yapmak istediğimiz Soma Maden Katliamı 4. yıl anma miting’ine Destek vermenizi ve kitlesel olarak katılımın artırılması konusunda gereğinin yapılmasını talep ediyoruz. Gereğinin yapılacağı umuduyla. Saygılarımızı sunuyoruz.”

Yorumlar