porno izle
Genel

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu’nun(MYK) beş saat süren toplantısında ekonomi, OHAL, çocuk istismarı yasa tasarısı, Ortadoğu, seçim ittifakı gibi gündemler görüşüldü. MYK toplantısından OHAL’in kaldırılması için 81 ilde “OHAL değil, demokrasi istiyoruz”  başlığıyla eylem yapılması kararı çıktı. Yapılacak eylemlerin koordinasyonu için Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba görevlendirildi.

CHP’liler 16 Nisan referandumunun yıldönümünde “OHAL değil demokrasi istiyoruz” sloganıyla 81 ilin kent merkezinde saat 12.00’de bir saat oturma eylemi yapılacak ve ortak bildiri okunacak. Eyleme tüm siyasi partiler de davetli.

OHAL’in 7. kez uzatılma teklifine karşılık sosyal medyada #OhalDeğilDemokrasi hashtag’i başlatıldı.

MYK’de ayrıca AKP-MHP’nin hazırladığı ittifak yasasında seçim güvenliğini ilgilendiren maddelerin AYM’ye götürülmesi kararı da alındı. Başvurunun kısa sürede yapılması kararlaştırıldı.

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’ndan Çağrı:

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından çektiği videoyla İstanbul Taksim Meydanı’nda 16 Nisan 2018’de saat 12:00’de yapılacak oturma eylemine çağrı yaptı.

Kaftancıoğlu, “Tarihe ‘mühürsüz seçim’ olarak da geçen referandumun yıl dönümünde yani 16 Nisan Pazartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi olarak 81 ilde “OHAL Değil Demokrasi” eylemini gerçekleştireceğiz. Demokrasiden yana saf tutan herkesi Taksim’de yapılacak eylemimize bekliyoruz” dedi. 

Sendika.org’un haberine göre CHP’nin alana çıkacağı meydanlar şöyle:

Yorumlar