porno izle
Genel

24 Haziran seçimlerinde ‘barajları aşmak, demokrasiye ulaşmak’ amacıyla Selahattin Demirtaş ve HDP ile ‘etkin ve bağımsız bir dayanışma çalışmasını birlikte yürütmek için biraraya gelen kişi ve kurumlar tarafından “Bir Adım Daha” kampanyası başlatıldı.

Dün İstanbul Kadıköy’deki Süreyya Operası önünde bir basın açıklaması yapan grup, açıklamanın ardından bildiri dağıtımı yaptı.

“Tek adam rejimine karşı, çoğulcu ve demokratik bir ülke istiyoruz.”

Bir Adım Daha kampanyası üyesi Hakan Öztürk, “Halkın hakimiyetini oluşturmak üzere bir adım atmak istiyoruz. Bu nedenle de kendi oluşumumuzun adını ‘Bir Adım Daha’ koyduk.” dedi. (Dokuz8 Haber)

Bir Adım Daha kampanyası üyesi Avukat Can Atalay ise bildiri dağıtımına engel olan Emniyet’i eleştirerek provakasyona gelmeyeceklerini belirtti ve “Türkiye demokratik bir ülkeyse seçim kampanyası yapmak tüm siyasi örgütlerin, tüm yurttaşların hakkıdır” dedi.

Kampanyanın “Tek adam rejimine karşı, çoğulcu ve demokratik bir ülke için barajları aşalım, HDP ve Demirtaş’a oy verelim” başlıklı bildirisinde HDP’yi ve cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı desteklemenin önemine vurgu yapılıyor.

“Bir kez daha Demirtaş, bir kez daha HDP” denilen bildiride, şunlar kaydedildi:

“HDP’nin parçası olmayan solun politik-örgütsel bağımsızlığını muhafaza ederek; seçimde HDP’yi aktif bir biçimde desteklerken sandığı sokağa doğru bükecek, son dönemin toplumsal mücadelelerinin bakiyesini mümkün mertebe harekete geçirecek, kararların mecliste alındığı, seçimler sonrasını da gözeten çoğulcu, etkin ve bağımsız bir seçim çalışması hedefliyoruz.”

‘Barajları yıkmak’ için başlatılan ortak kampanya için yapılan davette son olarak “Oylarımız HDP’ye ve Demirtaş’a” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın