porno izle
GÜNDEM

İrfan Aktan:

16 Nisan referandumunda “Hayır” oyu kullanacağını açıkladığı için kendisini işten atan Doğan Medya’nın satılışını değerlendiren gazeteci İrfan Değirmenci, “insanlar yıllardır boşuna ‘kurtuluş yok tek başına’ diye bağırmıyor. Atıldığımda benden bir destek mesajı esirgeyen meslektaşlarım, bugün tazminatlarını hesaplama derdine düşmüş durumda” diyor.

Bir süre öncesine kadar “daha neler göreceğiz” dediğimiz her şeyi peyderpey görüyoruz. 19 yıl önce Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde okurken, bir arkadaşlarımızın “Bu ülkede yasama, yürütme, yargı ve Aydın Doğan medyası var” dediğini hatırlıyorum. Yasama, yürütme ve yargıdan sonra nihayet Doğan Medya da aynı elde toplanmış gibi görünüyor. Yandaş gazeteciler, Doğan Medya’dan atılacakların listelerini tefrika etmeye başladı bile.

Öte yandan alternatif basın kuruluşları sistematik bir baskıyla, kapatılma tehdidiyle, sansürle karşı karşıya. Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin kapatılması, internet yasasıyla birlikte internet yayıncılığındaki denetimin yeni bir boyut kazanması, bağımsız gazeteciliğin koşullarını sıfırlama noktasına getirdi.

16 Nisan referandumunda “Hayır” oyu vereceğini açıkladığı için Aydın Doğan tarafından işten çıkarılan gazeteci İrfan Değirmenci, Doğan Medya’nın satılışı üzerine attığı bir tweette “endişeli” okura şöyle seslendi: “Ülkede basın özgürlüğü bugün itibariyle bitti’ duyarı yapacaksanız hobi olarak yine yapın ama yarın sabahtan itibaren gazete bayinizden aldığınız gazeteyi, bu akşamdan itibaren izlediğiniz televizyonu değiştirmeyecekseniz hiç kusura bakmayın kabahatin çoğu sizin kardeşim!”

Doğan Medya’nın el değiştirmesi ve geçen hafta yayınlanan Herlanda isimli romanı vesilesiyle İrfan Değirmenci’nin kapısını çaldık…” (Duvar ) 

Röportajın devamı için Tıklayınız.

Yorumlar