porno izle
Eğitim

Amasya’da üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan Çise Atalay bugün derste Kürt illerinde yaşanan insan hakları ihlallerine dikkat çektiği için bir öğrencisi tarafından 155 ihbar edildi ve sonrasında bu ihbarı gerekçe gösteren Terörle Mücadele polisleri tarafından gözaltına alındı.

Eğitim-Sen ve Sosyal Haklar Derneği (SHD) üyesi olan Çise Atalay’ın avukatı ile yapılan görüşmede, önce serbest bırakıldığını ancak ardından savcının evinde ve üniversitedeki odasında arama kararı çıkartması sonucunda polislerin aramaya yapmaya başladıkları gelen haberler arasında. Saat 18:30 itibariyle halen gözaltına bulunan Çise Atalay’a yönelik gözaltı Sosyal Haklar Derneği tarafından kınandı.

Sosyal Haklar Derneği’nden yapılan açıklamada “eşitlikçi, demokratik, bilimsel, laik eğitim hakkı mücadelelerinden de, insan hakları ihlallerine karşı mücadelelerinden de, sosyal haklar mücadelelerinin de kararlılıkla devam edeceği” vurgulandı.

SHD’nin açıklaması şu şekilde:

AMASYA’DA ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 155 İHBARI ÜZERİNE GÖZALTINA ALINDI!

Amasya’da üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan Eğitim-Sen’li ve Sosyal Haklar Derneği üyesi olan Çise Atalay, kendi dersinde ülkemizdeki sosyal hak ihlallerinden ve insan hakları ihlallerinden bahsettiği için bir öğrencisi tarafından 155 polis imdat hattı aranarak ihbar edildi. Bugün öğlen saatlerinde önce TEM şube polislerince ifadesi için alınıp sağlık kontrolüne götürüldü.

Savcı, TEM Şubeye “ifade alın” diye yazmış ama emniyete gönderdiği yazı dışında hiçbir şey yok, hiçbir şey göstermeden keyfi gözaltı uyguluyorlar. Avukatı eşliğinde ifadesi alınıp serbest bırakılması gereken Çise Atalay, ifadesinin ardından salıverildi ve son işlem olarak hastaneye götürüldü. Ancak bu arada Savcı bu kez de evinde ve işyerinde arama kararı çıkarttı. Avukatın elinde salıverilme tutanağı olmasına karşın Çise Atalay gözaltında tutulmaya devam ediyor. Akşam saat 17.00’de evinde ve üniversitedeki odasında polis araması başladı.

SHD: ARKADAŞIMIZ DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

Anlaşılan o ki Tayyip Erdoğan’ın kindar ve dindar nesil yetiştirme projesinin sonuçlarından birini yașıyoruz. Eşitlikçi, demokratik, bilimsel, lâik eğitim hakkı mücadelemiz de insan hakları ihlallerine karşı mücadelemiz de sosyal haklar mücadelemiz de kararlılıkla devam edecek. Çise Atalay arkadaşımız hakkında yapılan asılsız ve dayanaksız suçlamaları kabul etmiyoruz. Derhal serbest bırakılsın!
Baskılar bizi yıldıramaz.

Sosyal Haklar Derneği
30.12.2015

Yorumlar