porno izle
GÜNDEM

Sosyalistlerin, sosyal demokratların, liberallerin, kemalistlerin,  tanımlamakta zorlandığım hatta Akp seçmeninin, diğer seçmenlerin,  -hiç olmadım ne demek bilmiyorum ama  var ve kalabalık- kararsızların,  seçmen olmayanların,  bu ülkede nefes alıp veren herkesin ve dahi nefes almayanların (1 Mayıs’ta Zincirlikuyu Mezarlığı’na gaz sıktılar, hatırla),  diğer canlıların, doğanın, sanatın, siyasetin, bilimin, restore ederken bir kısmını tanınmayacak hale getirseler de bıraktıkları kadarıyla tarihi eserlerin vs.,  on üç yıldan  sonra  başına gelebilecek en iyi şeydir.

Köprüden önce son çıkış de sen ona… Geri dönüşü yok mu?  Var elbette. Ama  uzatma yolu, dört yıl atar, haybeye benzin yakma. Zaten dünyanın en pahalı benzinini  kullanıyorsun.

Boş meydanlarda kendisine sırtını dönenlere konuşmak zorunda kalmışken durmak yok yola devam diyene,  ‘’Hadi ordan!’’ demek için fırsatındır ve hayatta her fırsat,  oluştuğu an için geçerlidir, beklemez. İlerde torunlarına anlatırsın. İnternetin yasaklandığı dönemlerden geçmiştik, inanabiliyor musun falan dersin. İnanamaz muhtemelen.

Daha  somut mu konuşalım?  Olur.

On üç yılda kadın cinayetleri  devlet teşviğiyle hobiye döndü. Rahmine ayıp, sana müsait diyorlar.  Erkek şiddetinden günde ortalama  2 kadın ölüyor. 8 Haziran’da kurtulmazsan sıradasın. Mübalağa yok. Ölüyoruz. Gerçek!

Yoksulluk sınırı  4343, asgari ücret  1201 lira. Brüt yani o da… Yüzde otuzunu kesiyor. Özeti,  dört kişi  biraraya gelip birbirinin elinden tutana kadar yoksul bile değilsin.  Çok yoksulsun!

Kim mi bunlar? Niye habire siteler halinde inşaat yapıp grupluyor?  İnsanlar birbirini  görmesin -duymasın diye! Sen mahallende rastlamıyor olabilirsin, nüfusun yarıdan çoğundan bahsediyorum.

Döneminde rantiye yüzde 300 arttı! Duble yol hikayesi budur.

Ücretlerin GSYH’dan aldığı pay Avrupa’da %56,  dünya tarafından kıskanıldığı  rivayet olunan Türkiye’de %32.

En çok biz çalışıyoruz! O da iş bulabilenler … Haftada 48 saat!  Evden katkınla beraber  ekle sen ona bir on saat daha.

Kayıtlı işsizlik oranı  %11,3. Çalışmak isteyen beş gencin biri işsiz! Metrobüste yer vermiyor saygısız şeyler değil mi? Derdi kendine yeter onların…

Yeri gelmişken…Sadece son beş yılda antidepresan kullanımındaki artış %65.

Yeter mi? Diğer rakamları buradan hesapla.

Ülkenin heykeli, tiyatrosu, sineması, festivali  herşeyi sorun… Bunların hepsini sen yapıyorsun. Düşünüyorsun falan…. Hoşlanmıyor… Tehditsin…

Hele ki o gülmen –eğlenmen  yok mu? Nefret ediyor…

Bir de sevişmiyor musun? Bak ona fena takık! Nasılına falan…   Şaka değil, mahkemeden karar çıkarttı.   7’sine kadar yakalanma derim. 8’inden sonra ister poponu devir yat ister akrobasi  yap, serbest.

8 Haziran’a kutlamalar için eşi dostu ayarla şimdiden.. Motivasyon olur,  hem enerjidir. Ne oldu?  Fener’e  totem  yapmayı biliyorsun …  O maç senin elinde değil ama  bu maç senin elinde. Bak bu gerçek!

Ne yapsak nafile, hile hurda alır bunlar, kediydi – trafoydu diyorsun,  öyle mi ? Dur, umutsuzluğa kapılma hemen.  Tamam provası yapılmıştı, ihtimaldir. Önlem al o zaman sen de.  Mahallendeki bütün kedileri zaptet.  Zarar verme ama hayvanlara! Mama ver. Bütün kedilerle baş edilir mi ? Edilmez tabi… Biriyle bile edilmez, kedi bu! Küçük hesap yapma , üçünü beşini  doyurmuş olursun. Böyle değildin sen. Hayatta herşeye karşılık beklemeyi bunların döneminde adet edindin, bekleme!  Muhatabın kediyse karşılıksız sevmeyi bileceksin . Bağımsızlığından feyz al.

Sadece insana düşman değil bunlar, hayvan da sevmiyor. İleri doğru hareket edebilme becerisi olan  şeyleri bilhassa sevmiyor.

Kedilerle uğraşma seçeneğini  yaş mı buldun?  Daha mı ciddi olalım? Olur.

O zaman git 7 Haziran’da oyunu ver ve bir sandığın başında dur.

8 Haziran’da Akp’den kurtulmak …

Işıd’in azmettiricisini sandığa gömmek,  Tayyip’i  başkan yaptırmamaktır.

8 Haziran’da Akp’den kurtulmak…

İnşaat sevici beton kafalı sorumluların sığınacak bir park bırakmaksızın on üç yılda kurduğu beton cumhuriyetinde, dünyanın bir yerinde bir taş oynadığında yarın bir deprem olsa ölsek mi daha iyi kalsak mı sorusuyla bölünen karanlık uykulardan  kurtulmaktır.

8 Haziran’da  Akp’den kurtulmak … Döve döve öldürülen , meydanlarda  vurulan Ethem’i, Mehmet’i, Abdocan’ı, Medeni’yi, Ali İsmail’i, daha çocuk Berkin’i, ana-babalarını, ucundan dönmüşleri, devletin sermayeyle el ele verip Soma’da aldığı 301 canı, ailelerini,  ihmal ve kasıtla öldürülen- sakat bırakılan- hasta edilen- kredi borcunu  ödeyemediği için intihara sürüklenen  nice canı unutmamak unutturmamaktır.

Her yıl değişen sınav sistemiyle beyni dönen, daha onbeşine gelmeden hayattan soğutulan, lanet olası sınavlarda ter dökerken yandaşların çocuklarına cevapları elden verilerek emek hırsızlarıyla tanışmak zorunda bırakılan  gençlere vereceğin adil bir dünya umududur.

Mesleğini eline alıp yapmasına izin verilmeyen, meydanlarda atama istiyoruz diye haykıran öğretmenlerin, en yüksek oyu aldığı halde  çapsız iktidar yalakalarına rektörlüğü bırakmak zorunda bırakılmış hocaların yanında durmaktır.

Canından can koparılıp yetmezmiş gibi meydanlarda bilmemneresinin kılı olmaya hevesli omurgasızlara  yuhalatılmış analara, ekilen nefret tohumlarıyla alçakça öldürülen  Nuh Köklü’ye, Bahadır Grammeşin’e ve daha nicelerine  borcundur.

Özeti :

8 Haziran’da Akp’den kurtulmak …

Senin elindedir. Elindelik seçimdir. Ve seçmek insan iradesidir.

8 Haziran’da Akp’den kurtulmak…

Daha başlangıçtır. Güneşli güzel günlerin başlangıcı… Işıklı maviliklere sürülmüş motorlardır…  Tahminim o ki  Nazım’ın bahsettiği de tam olarak böyle  birşeydir ve dediği gibi 160 kilometre giderken öpüşmesi  harikuladedir.

İnadına…

Yorumlar