porno izle
Genel

İstanbul Tabip Odası seçimlerini “Demokratik Katılım Grubu”, İzmir Tabip Odası seçimlerini ise “Demokratik Katılımcı Hekimler” grubu kazandı.

Etkin Haber Ajansı’nın haberine göre;  İstanbul Tabip Odası Seçimli Olağan Genel Kurulu bugün İstanbul Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Seçmen listesinde 33 bin 61 hekim bulunan ve Türk Tabipleri Birliği içinde en yüksek seçmen sayısına sahip İstanbul Tabip Odası seçimlerinde mevcut yönetimde olan “Demokratik Katılım Grubu” ile Vatan Partisi’ne yakınlığı ile bilinen “Cumhuriyetçi Hekimler”, MHP’ye yakınlığı ile bilinen  “Türk Hekimleri Birliği”, AKP’ye yakınlığı ile bilinen “Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu” olmak üzere 4 farklı grup yarıştı.

66 sandığın kurulduğu seçim bölgesinde, adayların isimlerinin ve listelerinin yer aldığı broşürler okul bahçesinde ve çevresinde oy kullanacak hekimlere dağıtıldı. Saat 09.00’da başlayan oy kullanma işlemi, akşam saat 17.00’de sona erdi.

DHA’nın haberine göre; Demokratik Katılım Grubu kesin olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 60’ı alarak tüm seçili kurulları kazandı. İstanbul Tabip Odası yeni Başkanı Pınar Saip oldu.

Seçime yoğun katılım oldu

“Demokratik Katılım Grubu” adayı Prof. Dr. Pınar Saip, DHA’ya yaptığı açıklamada, “Seçim çok güzel bir ortamda yapılıyor. Tüm hekimler bir bayram havası içinde. Büyük bir katılım var. Seçimlere büyük bir ilgi var. Tüm hekimlerin odalarına sahip çıktığını gösteriyor. Demokratik Katılım Grubu olarak böyle bir seçim olmasını istiyorduk, o da gerçekleşiyor. Şimdiye kadar oy vermeye hiç gelmemiş arkadaşlarımız, koştura koştura oy vermeye geliyorlar” dedi.

“Hekimler adına demokrasi şöleni yaşanıyor”

TTB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Ali Çerkezoğlu, “Hekimler adına bir demokrasi şöleni olduğunu düşünüyorum. Coşkulu, neşeli, şenlikli, doğrudan katılımlı, delege yoluyla değil hekimlerin doğrudan oy kullandığı ve kendi yönetimlerini doğrudan kendilerinin seçtiği bir senlik bu. Seçimler bir rekabet ortamı değil, bir dayanışma ortamına dönüşmeli” diye konuştu.

2002’den beri gelenek bozulmadı!

24.04.2016 tarihinde yapılan İstanbul Tabip Odası seçimlerini de yüzde 59 oy alan Demokratik Katılım Grubu kazanmıştı. 2002’den beri odayı yöneten Demokratik Katılım Grubu bu sene de başarısını ispat etmiş oldu.

Yönetim Kurulu listesi şöyle:

Demokratik Katılım Grubu’nun Yönetim Kurulu’nda, Pınar Saip, Rukiye Eker Ömeroğlu, Murat Ekmez, Güray Kılıç, Recep Koç, Osman Küçükosmanoğlu ve Osman Öztürk bulunuyor.

Denetleme Kurulu’nda ise Nazmi Algan, Zeynep Solakoğlu ve Atıl Yüksek yer aldı.

Onur Kurulu adayları ise Yavuz Ceylan, Nergis Erdoğan, Gökhan Ersoy, Selma Okkaoğlu Mutlu ve Lütfi Telci isimleri bulunuyor.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Delegasyon adayları arasında ise Raşit Tükel’in de bulunduğu 40 isim yer alıyor. 

İzmir’de de “Demokratik Hekimler” kazandı

Bugün gerçekleşen İzmir Tabip Odası seçimlerini de “Demokratik Katılımcı Hekimler” grubu kazandı.

 

 

Kaynak: DHA

Yorumlar