porno izle
Genel

Niğde-Bor Şeker Fabrikası satıldı. Satış ihalesini, 336 Milyon TL bedelle Doğuş Yiyecek İçecek kazandı. Kırşehir Şeker Fabrikası ihalesini ise 330 milyon bedelle Tutgu Gıda aldı.

Niğde-Bor şeker fabrikasının satışı için dün (06.04.2018) ihale yapıldı.  Kaya İnşaat, Tüzünler Tarım Ürünleri, Erser Grup-Sterk OGG, Bergiz Aş, Doğuş Yiyecek İçecek, Kayseri Şeker, Mutlucan Tuz Madencilik ve Albayrak Turizm Seyahat ihaleye teklif verdi. İhalenin açık artırma bölümünde Doğuş Çay ile Kayseri Şeker yarıştı. En yüksek teklifi 336 milyon lirayla Doğuş Çay verdi. Kayseri Şeker ihaleden çekildi.Satış ihalesini, 336 Milyon TL bedelle Doğuş Yiyecek İçecek kazandı. Doğuş Yiyecek-İçecek bünyesinde Doğuş Çay, Patos, Çerezos, Cipso gibi markalar bulunuyor.

Kırşehir Şeker Fabrikası da Satıldı

Kırşehir Şeker Fabrikasının satışı için yapılan ihaleye; Doğuş Yiyecek İçecek, Yılmaz Çağlayan Oğulları Un Sanayi, Safi Katı Yakıt Sanayi, Kayseri Şeker Fabrikaları, Mutlucan Tuz, Tutgu Gıda, Albayrak Turizm Seyahat, Fernas İnşaat, Bergiz İnşaat, Eksim Yatırım Holding ve Çağlayanlar Enerji firmaları katıldı.Kırşehir Şeker Fabrikası’nı, 330 milyon TL bedelle Tutgu Gıda aldı.

Kaçınılmaz tehlike…

Uzmanlar fabrikaların değerlerinin çok altında satıldığını, bu gidişle Türkiye’nin yurt dışından şeker ithal eden ülke konumuna geleceğini, Türkiye’de tarımın ve çiftçiliğin biteceğini vurguluyor.

Yorumlar