porno izle
Genel

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1 Mayıs’ta başladı. Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen festival; İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da eşzamanlı olarak gerçekleşecek. “Sessizlik Sinemada Güzeldir!” teması ile yola çıkan festivalde 10 ülkeden toplam 65 film gösterilecek.

Ödüllü birçok filme ev sahipliği yapacak olan Festival, aynı zamanda filmlerin Türkiye prömiyerini de gerçekleştirecek. Ayrıca İtalyan yönetmen Michelangelo Severgnini’nin Yedek Köleler filminin dünya prömiyeri de festivalde gerçekleşecek.

Türkiye ve dünyanın dört bir yanından, emekçilerin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini izleyicilerle buluşturmayı ve Türkiye’deki işçi filmi üretimini özendirmeyi amaçlayan festival; Sine-Sen (DİSK), Dev Sağlık-İş (DİSK), Basın-iş (DİSK), Tez Koop-İş (TÜRK-İŞ), Tek Gıda-İş (TÜRK-İŞ), Ses (KESK), Türk Tabipleri Birliği, Halkevleri, Sendika.Org, Alternatif Medya Derneği tarafından düzenleniyor.

13. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 4 şehirdeki gösterimlerden sonra 8 Mayıs’ta Bursa’dan başlayarak birçok şehirde tekrarlanarak bütün yıl sürecek uzun bir yolculuğa çıkacak.

7 Mayıs’ta Oyuncular Sendikası’nın Paneli Var

İşçi Filmleri Festivali kapsamında, Oyuncular Sendikası tarafından 7 Mayıs’ta Aynalı Geçit etkinlik mekânında Taner Rumeli’nin moderatörlüğünde Sermet Yeşil, Tilbe Saran, Mehmet Onat Öztürk ve Fırat Tanış’ın katılımı ile “Türkiye’de Bir İşçi Olarak Oyuncu” konulu bir panel gerçekleştirilecek.

 

Festivalde Gösterilecek Filmlerden 10 Tanesi Şöyle:

1- Yamamoto Satsuo’nın yönettiği 1955 yapımı “Ai Surebo Koso/Sevdiğin Müddetçe” filmi seyirci ile buluşacak.

2- Portekiz’deki bir fabrika işgalinin öyküsünü anlatan 2017 yapımı Kurmaca “Hiçlik Fabrikası” 

3- İtalyan yönetmen Michelangelo Severgnini’nin 2018 yapımı “Yedek Köleler/Schiavi di riserva” filmi mülteci konusuna İtalya’dan bakıyor. Film, Dünya ilk gösterimini festivalde yapacak.

4- Türkiye’de ilk gösterimini yapan bir başka film de yönetmenliğini İsveçli yönetmen Bo Widerberg’in yaptığı “Kuzgun Çıkmazı/Kvarteret Korpen”.

5- 40 yıldır İsveç’te yaşayan yönetmen Muammer Özer’in “Hollywood Kaçakları” isimli filmi de bu yıl gösterimde yer alacak ilginç filmlerden biri…

6- Pelin Esmer’in “İşe Yarar Bir Şey”,

7- Onur Saylak’ın yönettiği “Daha”,

8- Ceylan Özgün Özçelik’in yönettiği “Kaygı”,

9- Fikret Reyhan’ın yönettiği “Sarı Sıcak”,

10- Mustafa Kara’nın yönettiği “Kalandar Soğuğu”

 

Kaynak: BirGün

Yorumlar