porno izle
Genel

Ankara Tren Garı önünde yaşanan 10 Ekim katliamının üzerinden üç yıl geçti. Katliamda yaşamını yitiren 103 kişinin aileleri, yaralananlar ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri, “Katliamın tüm sorumluları yargılanana kadar öfkemizi diri tutacağız, hesabını soracağız” diye haykırdı.

Ankara’da 10 Ekim’de yaşanan katliamın üzerinden üç yıl geçti. 10 Ekim katliamının üçüncü yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen anma töreni aileler için eziyete dönüştü. Katliamda eşlerini, oğullarını, kızlarını toprağa verenler, uzuvlarını kaybedenler, yaralananlar, katliama tanıklık edenler Ankara Tren Garı önünde bir araya gelebilmek için büyük çaba sarf etti. Anma etkinliği için Gar önünde toplanan yurttaşlara polis saldırdı.

Tren Garına çıkan tüm ana ve bağlantı yolları polis tarafından kapatıldı. TOMA ve yüzlerce çevik kuvvet ekibi de bu noktalarda yer aldı. Çevik kuvvet ekipleri ilk anda katliamın gerçekleştiği yere yalnızca listelerde adları olan yaralı ve hayatını kaybedenlerin yakınlarının alınacağını söyledi. (Burcu Cansu/ Hüseyin Şimşek- BirGün)

Yorumlar