porno izle
Genel

10 Ekim Ankara Katliamı’nda hayatını kaybeden 103 kişinin fotoğraflarının bulunduğu anıta yönelik saldırıyı protesto eden aileler ve 10 Ekim-Der üyeleri saldırganlarla ilgili suç duyurusunda bulundu

10 Ekim Ankara Katliamı’nda hayatını kaybeden 103 kişinin isimleri ve fotoğraflarının bulunduğu anıta geçtiğimiz günlerde sprey boyayla Milli Türk Talebe Birliği imzası atılmış, “Hain PKK” yazılmıştı. 10 Ekim-Der Başkanı ve 10 Ekim Ankara Katliamı Davası avukatı Mehtap Sakinci Coşgun, saldırının gece saatlerinde kapüşonlu iki kişi tarafından gerçekleştirildiğini belirtmişti. Saldırı sonrasında anıt tamamen griye boyanmıştı.

Bugün (30 Ekim) 10 Ekim-Der’in çağrısıyla katliamda yakınlarını kaybedenler ve Ankara toplumsal muhalefeti saldırıyı protesto etmek için Ankara Garı önünde, anıtın bulunduğu yerde bir araya geldi. Saygı duruşunun ardından konuşan Coşgun, etrafta MOBESE kameralarının olduğunu, saldırganların kimliklerinin belli olmasına rağmen yargı sürecinin işletilmediğini belirtti.Anıta yönelik dördüncü saldırı olduğunun altını çizen Coşgun, son saldırının hem katliamın yıl dönümü olan Ekim ayında gerçekleştiğini ve provokatif bir saldırı olduğunu söyledi. Coşgun “Acımıza saygı duyulması bir yana bir de hayatını kaybedenler için yapılan bu sembolik anıta bile saldırıyorlar. Bu saldırıyı kınıyoruz” dedi.

Yeni bir anıt yapılmasını talep ettikleri bir dönemde devletin mevcut anıtı bile koruyamadığını belirten Coşgun, her ayın 10’unda anıtın önünde olmaya devam edeceklerini, akşam saatlerinde anıtın saldırı öncesindeki haline geri getirileceğini belirtti

Açıklamanın ardından katliamda hayatını kaybedenler ve dernek üyeleri saldırıyı gerçekleştirenler hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere Sıhhiye’de bulunan Ankara Adliyesi’ne gitti.

Sendika.Org/ Ankara

Yorumlar